از دیر باز تا کنون صاحبان بار برای ارسال بار خود از شهری به شهر دیگر روش های باربری زیادی را امتحان کرده اند. مثلا در گذشته از اسب یا شتر برای حمل بار استفاده می شد. کم کم ارابه ها روی کار آمدند و بارها با این وسیله جابه جا شدند.

با پیشرفت علم و صنعت خودروهای مخصوص برای ارسال بار طراحی و ساخته شدند و جای روش هاس صنعتی را گرفتند.

امروزه برای انتقال هر نوع باری با هر وزنی از خودروی مناسب استفاده میشود. باربری ترمینال نیز یکی از روش های جدید است که برای ارسال بار مورد استفاده قرار می گیرد.

به این صورت که شما باری را به وسیله اتوبوس یا خودروهای دیگری که در ترمینال هستند از مبدا به مقصد ارسال می کنید. تعرفه باربری ترمینال طبق مصوبات مراجع مربوطه است.

باربری ترمینال

این روش حمل بار بسیار باب شده است زیرا هزینه ارسال بسیار ارزان است و بار سریع به مقصد فرستاده میشود. نعرفه باربری ترمینال نسبت به دیگر روش ها ارزان تر است و سریع تر به مقصد می رسد.

حال سوال پیش می آید به کجا باید مراجعه کرد؟ شما می توانید به ترمینال محل اقامت خود مراجعه کنید و با تحویل دادن بار به راننده اتوبوس و پرداخت هزینه به ارسال بار اقدام کنید.

یکی از معایب بزرگ این روش این است که بار شما در معرض خطر آسیب و تلف قرار دارد و محافظت خاصی از آن نمیشود. اما تعرفه باربری ترمینال بسیار به صرفه است.

حمل بار به صورت خرده

یکی از روش های حمل بار، ارسال بار به صورت روباری یا کنار باری است که اصطلاحا خرده بار نامیده میشود. در این روش شما فقط چند بسته کوچک یا کارتن یا یک دستگاه ظرفشویی، گاز و… را برای ارسال دارید.

آن را به باربری می سپارید تا به همراه ما بقی بارهای ارسالی به مقصد انتقال داده شود. این روش کرایه ارزان دارد اما در تحویل با تاخیر مواجه میشوید.

حمل بار به صورت دربستی

باربری به صورت دربستی به اینگونه است که یک خودروی حمل اختصاصا برای انتقال بار شما از تهران به شهرستان کرایه می شود.

بار شما کلیه حجم خودروی حمل را پوشش می دهد و باید تناسب بار با ماشین حمل رعایت شود. این روش بسیار ایمن است و نسبت به خرده بار کرایه بیشتری نیز دارد.

ارسال بار درون شهری

یکی از خدمات باربری حمل و جابه جایی محموله ها در داخل یک شهر است. مثلا بار را از شرق تهران به جنوب تهران حمل می کنند و خدمات باربری ارائه می دهند.

حمل بار درون شهری بسیار سریع انجام میشود زیرا فاصله مبدا تا مقصد بسیار کم است. هزینه حمل نیز بسیار ارزان است و کرایه پایین تر از باربری بین شهری خواهد بود.

از همه خودروهای باربری نیز می توان استفاده کرد و محدودیتی وجود ندارد. مثلا برای ارسال بار 2 تنی از نیسان و برای انتقال بار 20 تنی از انواع تریلی استفاده میشود.

ارسال بار بیرون شهری

در باربری بین شهری، حمل بار از یک شهر به شهر دیگر است مثلا از تهران به آذربایجان شرقی باری باید حمل شود.

این نوع باربری هزینه حمل بیشتری دارد زیرا مسافت زیاد است و مصرف سوخت بالا است. در این نوع باربری نیز می توان از هر خودرویی که مناسب با وزن و حجم بار است استفاده کرد.

ارسال بار بین شهری از خدمات میثم لواسان است که در کمترین زمان با بهترین خدمات ارائه داده می شود.

اگر برای حمل بار شهری می خواهید از روش باربری ترمینال استفاده کنید و محموله شما ویژگی لازم را داشته باشد به ترمینال مراجعه کنید.

عوامل موثر در هزینه باربری ترمینال

با توجه به عدم ثبات نرخ قیمت ها نمی توان تعرفه باربری ترمینال را به طور دقیق اعلام کرد. به همین دلیل باید چند  ساعت قبل استعلام بگیرید تا افراد مربوطه با محاسبه کرایه را به شما اعلام کنند.

اما باید بدانید عللی وجود دارد که در تعیین نرخ باربری تاثیر می گذارد و نقش تعیین کننده دارد:

و دلایل دیگر که برای آگاهی از آن باید به مراکز مربوطه مراجعه کنید.


با شماره های زیر با ما در ارتباط باشید
021-33573375